Zemin Etüt

Sivas Sondajsan Zemin Etüt Hizmeti

Zemin etüdü, bir yerin bir yapı için uygun olup olmadığını belirlemek amacıyla güvenlik ve ekonomik açıdan projelendirmek için şarttır. Yapı inşa edilecek alanda, zemin kesitinde yer alan tabakanın kalınlığı, türü ve diğer parametreleri belirlemek amacıyla arazi ve laboratuvarda gerçekleştirilen çalışmaların tamamına “Zemin Etüdü” veya “Geoteknik İnceleme” denir.

İnceleme yapılacak alan ve çevresinde ki zemini ve yeraltı suyu ile ilgili bütün verilerin toplanması ile zemin etüdü temel ön tasarımı belirlenir.

Zemin etütlerinin kapsamı ve içeriği yapı özelliği, zemin koşulu, etrafda ki yapılar, yeraltı suyu, depremsellik ve çevre gibi faktörlere bağlıdır. En önemli yöntemlerden bazıları, sismik, elektrik, manyetik, elektro manyetik, gravite ve radyo aktivite gibi uygulamalardır.

Zemin Etüdü Nasıl Yapılır?

İlk önce zemin etüdü yapılacak arazi incelenir ve jeolojik, jeoteknik bakımdan zemin özellikleri belirlenir. Daha sonra alana sondaj çalışması yapılarak numune alınır ve bu numuneler incelenir.

Zemin etüdü konusunda Sivas ve çevre illerde deneyimli ve profesyonel bir firma arıyorsanız, Sondajsan hizmetinizdedir. Uzman ekip ve ekipmanlarımız ile zemin etüt ihtiyaçlarınız konusunda size yardımcı olmak için buradayız.

Bize danışmadan karar vermeyin. Sivas Sondajsan Mühendislik.