Su Sondajı

Güvenli ve Uygun Maliyetli Su İçin Profesyonel, Kaliteli Sondaj, Sivas Sondajsan Mühendislik...

Sivas Sondajsan Su Sondajı Hizmeti

Eviniz veya işiniz için sahip olabileceğiniz en değerli varlık temiz, içilebilir ve bol su kaynağıdır. İster evde kullanım ister sulama için olsun, bir su kuyusu evinize veya iş yerinize yaptığınız en önemli yatırım olabilir. Bilgi sahibi olmak, bu yatırımı yapmadan önce sahip olduğunuz en değerli araçtır.

Su sondajı, zeminin jeolojik yapısına uygun olarak havalı ya da çamur dolaşımı ile yapılan kuyu açma çalışmasıdır. Kuyu açılma işlemi yapıldıktan sonra, açılan kuyunun hidrolojik özelliklerine uygun olacak şekilde projelendirme yapılır. Özel sondaj boruları ile kuyunun kılıf borulaması yapılır.

Su sondajının mantığı; yeraltının belirli bir derinliğinde yer alan suya ulaşmak ve bunu pompa ile çekmek suretiyle işlem yapılmasıdır. Yapılacak su çekim işleminde, kuyunun yıkılmaması önemlidir. Bunun için gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir. Kuyunun kaliteli düzeyi, kullanılan boru çapı, borunun cinsi, projenin uygunluğu, çakıl zarfının kalınlığı ve uygulanan su sondajı tekniklerine göre değişmektedir.

Kuyu, yeraltına açılan bir deliktir. Fakat Su kuyusu, yerdeki bir delikten çok daha fazlasıdır. Yeraltı suyu kirlenmesini önlemek için, uzman bir ekip, uygun yöntemler ve ekipman kullanılmalıdır. Kararsız toprak oluşumlarını desteklemek için sondaj deliğine çelik veya plastik kuyu muhafazası yerleştirilecektir. Yüzey suyunun kuyuya bulaşmasını önlemek için kasanın üstüne bir conta yerleştirilir. Muhafazanın altındaki kararlı oluşum genellikle su taşıma bölgesidir. Bu bölgede, oluşuma bağlı olarak bir ızgara ve çakıl paketi kurulabilir. Tamamlandıktan sonra kuyu su verimi açısından test edilir. Bu, kuyuya hava üflenerek veya kuyuya su verilerek yapılır.

Özellikle Sivas ve çevre iller başta olmak üzere tüm Türkiye’de uzman ekip ve ekipmanlarla Su Sondajı hizmeti vermekteyiz. Bize danışmadan karar vermeyin. 25 yıllık tecrübemiz ile size hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

Su Sondajında Doğru Ekip ve Ekipmanın Önemi

Çoğu kişi en ucuz seçeneği en basit cevap olarak görse de, bir su kuyusu sondajı seçerken ön maliyet asla tek faktör olmamalıdır. Yüksek bir yatırım getirisi  sağlayan bir matkap, zorlu toprak koşullarına defalarca dayanacak ve üreticisinin kaliteli desteğiyle desteklenecektir. Satın almadan önce çevre koşullarını, matkap kalitesini ve üretici hizmetini göz önünde bulundurmalısınız. 

İhtiyaçlarınızı ve kuyu spesifikasyonlarınızı bize bildirin ve su kuyusu sondajında ​​en iyi uygulamaları kullanarak işe başlayalım. Güvenilir ve profesyonel ekiplerimiz ve ekipmanlarımız, ihtiyacınız olan boyut ve derinlikte hızlı ve etkili hassas delme sağlar.